Staj Programları

Mitaş Enerji olarak 2 farklı staj imkanı sunmaktayız:

1) Meslek lisesinin sonbahar-yaz sezonu öğrencileri
2) Yaz aylarında üniversite lisans ve lisansüstü programları öğrencileri

Stajyerler seçimleri için temel olarak, şirket ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bir süreç yürütülmektedir. Tüm adayların Staj Başvuru Formunu doldurmaları istenir. Staj başvuruları sonbahar stajyerleri için her yıl ağustos ayında, yaz stajyerleri için ise her yıl mayıs ayında değerlendirilmek üzere işleme alınır. Seçilen stajyerler ile staj yapacakları bölüm ve denetimli serbestlik süreleri için stajlarını planlamak üzere iletişime geçilir.

Staj Programı süresince aşağıdaki prosesler uygulanır;

  • Kişiye atanan Mitaş Uzman Çalışanın mentorlüğünde, stajyerlerin anlamlı bir iş deneyimi kazanmasını sağlayan program oluşturulur.
  • Aynı zamanda atanan mentor, iş ile ilgili konularda stajyere geribildirim yapar ve yardım eder.
  • Stajyerlerin kurumsal ortama yabancılık hissetmemeleri için iş yükleri ve tanımları ayarlanarak ilerlemeleri izlenir.

Çalışma süreçleri boyunca stajyerlere, belirlenen maaş ücreti ödenir. Bu süreçte başarılı olarak izlenim bırakan stajyer ile iletişim devam edilerek, mezun olduklarında tam zamanlı Mitaş Enerji çalışanı olmaları için iş fırsatı tanınmaktadır.

Stajyer başvuru formunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Formunuzu bize insankaynaklari@mitasindustry.com adresinden ulaştırmanızın ardından başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.