Kısa Tarih

MİTAŞ Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş, 1955 yılında Ankara’da kurulmuş, şirketin kuruluşundaki faaliyet alanları enerji iletim hatları direklerinin tasarımı, imalatı, galvanizlenmesi ve montajı olarak belirlenmiştir. Mitaş Enerji sahip olduğu ve uzun yıllardan beri tanınan, sektöründe bilinen “MİTAŞ” markasının başarılı olması için sağlam bir imaj yaratmış ve müşterilenin zihninde konumlanmıştır Mitaş Enerji, Türkiye’de ve Dünya’da anahtar teslimi müteahhitlik kültürünün Lider temsilcisidir. Mitaş Enerji anahtar teslimi projelerde 67 yıllık deneyim ve tecrübesi ile görev almaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinde anahtar teslimi enerji iletim ve dağıtım projelerini başarı ile tamamlamıştır.


MİTAŞ Enerji son 67 yıl içerisinde Türkiye’nin enerji şebekesinin omurgasını oluşturan 400 kV enerji iletim hatlarının %40’ını başarı ile inşa etmiştir. Sadece son iki yıl içerisinde, Mitaş Enerji 1 günde ortalama 1 km hat tesis etme hızı ile 550 km uzunluğunda 400 KV enerji iletim hattının taahhütünü tamamlamıştır. MİTAŞ, Türkiye’deki enerji iletim hatları yanı sıra yurtdışında da son 15 yıl içerisinde Irak, Libya, Gürcistan, Kırgızistan ve Kuveyt’te 2.500 km 132 kV ve 400 kV enerji iletim hatlarının taahhüt projelerini başarı ile tamamlamıştır.

MİTAŞ Enerji son 35 yıl içerisinde, kendi iş gücü, inşaat işlerindeki profesyonel yaklaşımı, uygulamalı deneyimi, üst seviye beceri ve teknik bilgisiyle uluslararası projelerde de büyük ölçekli anahtar teslimi çalışmaları ile kendisini kanıtlamıştır. MİTAŞ Enerji’nin müşteri memnuniyeti yanı sıra, iş sağlığı, güvenliği ve çevre koruma konularına da gerekli önemi vererek anahtar teslimi projeleri uygulamalarını sektöre yön veren müşterilere sunmasını kolaylaştırmıştır. İSG ve kalite konularında beklentilerin en üst düzeyde olduğu Irak petrol sahalarında, enerji iletim hatları projelerinde alanında uzman şirket olarak MİTAŞ Enerji’nin tercih edilmesi, iş güvenliği ve çevreye önem vererek, projeleri zamanında ve kaliteli şekilde tamamlayarak rakiplerinin arasından sıyrılmaktadır.